Jak prowadzić facebook, żeby móc na nim zarabiać?

Większość osób prowadzi swoje konto na Facebooku zupełnie nie zdając sobie sprawy z tego, że odpowiednie ułożenie i prowadzenie profilu, mogłoby im przynieść realne zyski. Co zrobić, żeby tak się stało i żeby to najpopularniejsze dziś social medium nie było tylko narzędziem do scrollowania, ale maszynką do zarabiania pieniędzy? Jak prowadzić facebook z głową?

Zasady prowadzenia konta na FB

Na Facebooku możemy wyróżnić dwa typy kont: profile osobiste prowadzone przez osoby prywatne oraz konta firmowe czy tzw. fanpage’s. Prowadzenie każdego z nich wygląda nieco inaczej, ale odpowiedni start i konsekwencja działania mogą tu sprawić, że na obu kontach będzie można zarabiać pieniądze!

Jak prowadzić facebook prywatny? Tu liczy się przyciągające zdjęcie profilowe oraz zdjęcie w tle, dobrze opracowane bio (ma zwracać uwagę) i ciekawe wpisy, które będą angażowały społeczność wokół danej osoby. Regularne postowanie, prowadzenie live’ów i aktywność z komentującymi mogą sprawić, że polubią nas oni na tyle, aby w momencie gdy coś im zareklamujemy (firmę, sklep, program partnerski) – chętnie to kupią, a my dzięki temu zarobimy pieniądze.

Jak prowadzić facebook firmowy? W tym przypadku najważniejsze jest budowanie zaufania i wiarygodności marki, która prowadzi FanPage. Warto pokazywać nie tyle produkty, jakie firma sprzedaje (chociaż też!), ale przede wszystkim jej wartości, podejście do biznesu i klienta, ciekawostki firmowe, backstage z biura i wszystko to, co ludzi ciekawi i co później przekłada się na zakupy.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.